روزی یکی از خانه های دهكده شیوانا آتش گرفته بود. زن جواني همراه شوهر و دو فرزندش در آتش گرفتار شده بودند. شيوانا و بقيه اهالی برای كمك و خاموش كردن آتش به سوی خانه شتافتند. وقتی به كلبه در حال سوختن رسيدند و جمعيت برای خاموش كردن آتش به جستجوی آب و خاك برخاستند، شيوانا متوجه جواني شد كه بی تفاوت مقابل كلبه نشسته است و با لبخند به شعله های آتش نگاه می كند.

شيوانا با تعجب به سمت جوان رفت و از او پرسيد: چرا بيكار نشسته ای و به كمك ساكنين كلبه نرفته ای؟

جوان لبخندی زد و گفت: من اولين خواستگار اين زنی هستم كه در آتش گير افتاده است، او و خانواده اش مرا به خاطر اينكه فقير بودم نپذيرفتند و عشق پاك و صادقم را قبول نكردند. در تمام اين سالها آرزو می كردم كه كائنات تقاص آتش دلم را از اين خانواده و از اين زن بگيرد و اكنون آن زمان فرا رسيده است.

شيوانا پوزخندی زد و گفت: عشق تو عشق پاك و صادق نبوده است عشق پاك هميشه پاك می ماند! حتي اگر معشوق چهره عاشق را به لجن بمالد و هزاران بی مهری در حق او روا سازد. عشق واقعی یعنی همين تلاشی كه شاگردان مدرسه من برای خاموش كردن آتش منزل يك غريبه به خرج مي دهند. آنها ساكنين منزل را نمی شناسند اما با وجود اين در اثبات و پایمردی عشق نسبت به تو فرسنگ ها جلوترند.برخيز و يا به آنها كمك كن و يا دست از اين ادعای عشق دروغين ات بردار و از اين منطقه دور شو!

اشك از چشمان جوان سرازير شداز جا برخاست،  لباس های خود را خيس كرد و شجاعانه خود را به داخل كلبه سوزان انداخت، به دنبال او بقيه شاگردان شيوانا نيز جرات يافتند و خود را خيس كردند و به داخل آتش پريدند و ساكنين كلبه را نجات دادند. در جريان نجات بخشی از بازوی دست راست جوان سوخت و آسيب ديد اما هيچكس از بين نرفت.

روز بعد جوان به درب مدرسه شيوانا آمد و از شيوانا خواست تا او را به شاگردی بپذيرد و به او بصيرت و معرفت درس دهد.

شيوانا نگاهی به دست آسيب ديده جوان انداخت و تبسمی كرد و خطاب به بقيه شاگردان گفت: نام اين شاگرد جديد معنای دوم عشق است. حرمت او را حفظ كنيد كه از اين به بعد بركت اين مدرسه اوست!

Everything you want

داستان هایی از شیوانا 25

داستان هایی از شیوانا 24

داستان هایی از شیوانا 23

داستان هایی از شیوانا 22

داستان هایی از شیوانا 21

داستان هایی از شیوانا 20

داستان هایی از شیوانا 19

آتش ,عشق ,شيوانا ,كلبه ,كه ,پاك ,از اين ,و از ,خاموش كردن ,و به ,را به

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فروش پایان نامه مقاله گزارش کارآموزی پروژه تحقیق طرح توجیهی sahelodarya خودآموز آسان لغت وبلاگ و مجله آزکالا کتابخانه عمومی شهید فرهاد حاجی آقایی حسابداری و حسابرسی آتش زیر خاکستر دلنوشته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران ehteraq